Logo HCC Veenendaal
Home Nieuws Algemeen nieuws Steeds meer klachten over webwinkels

Eerstvolgende clubavond

MEI
21

21-05-2012 20:00 - 22:00
HCC Veenendaal: Windows (Live) Movie Maker
Op maandag 21 mei 2012 hebben we weer een interessante lezing voor u. Velen van ons kennen het probleem. We maken ontzettend veel foto's met onze digitale camera's, bewaren ze op onze Pc's, maar "vergeten" om ze af te laten drukken. Met Windows Movie Maker kunt u snel een professioneel uitziende diashow maken van je digitale foto's. Met speciale effecten, overgangen, geluid en bijschriften maak je een geheel eigen verhaal om aan je familie en vrienden te laten zien. Windows Live Movie Maker is onderdeel van Windows Live Essentials en is volledig gratis te downloaden voor gebruik op Vista en Windows 7. Voor XP-gebruikers is Windows Movie Maker standaard in Windows XP aanwezig.

Steeds meer klachten over webwinkels Afdrukken E-mailadres
Algemeen nieuws
Geschreven door Techzine   
woensdag, 20 juli 2011

De afgelopen zes maanden zijn er meer dan vierduizend klachten binnengekomen bij de Consumentenautoriteit. De organisatie ziet dat er daarbij een verschuiving heeft plaatsgevonden. Consumenten klagen vooral over producten die niet op tijd worden geleverd of over het niet reageren op klachten.

Dat meldt de Consumentenautoriteit vandaag op zijn website. Volgens de vereniging klagen steeds minder mensen over sms-diensten. Het afgelopen half jaar ontving de consumentenorganisatie gemiddeld 180 klachten per maand over sms-diensten. In 2010 was dat gemiddeld 290 klachten.

De meeste klachten gaan tegenwoordig over het niet op tijd leveren van producten, het niet reageren op klachten en het niet op tijd terugstorten van het bedrag binnen de wettelijk gestelde termijn. "Online kopen is handig en voordelig omdat je eenvoudig prijzen en aanbieders kunt vergelijken. Daar waar het misgaat zien wij dat consumenten erg actief zijn om hun recht te halen", aldus de directeur van de Consumentenautoriteit Bernadette van Buchem.

Ook het aantal klachten over online datingservices neemt de laatste tijd toe volgens de Consumentenautoriteit. Consumenten klagen dat het lidmaatschap stilzwijgend wordt verlengd. De meeste gebruikers denken dat ze een proefabonnement voor een bepaalde periode hebben afgesloten, maar dat wordt stilzwijgend omgezet in een vast lidmaatschap. Daarnaast vinden consumenten dat datingwebsites niet duidelijk vermelden hoe je met het bedrijf in contact kunt komen en wat de prijzen van de dienst zijn.

De Consumentenautoriteit adviseert consumenten dat ze eerst kijken of er contactgegevens op de website staan. Verder raadt de organisatie aan om te kijken of de webwinkel bij de Kamer van Koophandel is geregistreerd en dat consumenten naar recensies op internet van andere gebruikers zoeken. Ten slotte is het verstandig om te kijken of een webwinkel het Thuiswinkel Waarborglogo op zijn site heeft staan. Als je vermoedt dat de site het logo heeft gekopieerd, kun je op de website van het Thuiswinkel Waarborg kijken of de webwinkel geregistreerd staat in hun systeem.

Dankzij nieuwe Europese regelgeving zijn consumenten voortaan beter beschermd tegen online aankopen. Naast de 14 dagen bedenktijd moeten verkopers het product binnen 30 dagen leveren. Zo niet, dan heeft de koper het recht om de aankoop te annuleren. Verder is de verkoper aansprakelijk voor eventuele schade aan of verlies van het pakje tijdens de levering.

Bron: Techzine 20 juli 2011

 

Binnenkort

MEI
21

21-05-2012 20:00 - 22:00
HCC Veenendaal: Windows (Live) Movie Maker

MEI
27

27-05-2012
Pinksteren

MEI
28

28-05-2012
Pinksteren

Activiteiten kalender

loader

laatste forum berichten

© 2012HCC Veenendaal, Ontworpen door H Bellwinkel Web Design.
xhtml valid css valid