HCC, een club voor iedereen: jong en ouder
Wellicht denkt u dat u niets te zoeken heeft op een bijeenkomst van een Hobby Computer Club. Mogelijk heeft u een beeld van ‘dat is toch allemaal te ingewikkeld voor mij’ of ‘wie zit er op te wachten om mijn problemen op te lossen ?’
Een computerclub zoals de onze denkt niet in aan hokjes gebonden zaken als leeftijd, ervaring, afkomst, geslacht, enzovoort. Wij zijn er voor de mensen die de computer of hieraan verbonden zaken gebruiken en kijken daarbij ook niet of dit is voor de hobby of voor dagelijks gebruik bijvoorbeeld op het werk. Het kan natuurlijk zijn dat u in het gebruik van een pc, printer, digitale camera, scanner, enzovoort zaken tegenkomt waar u niet uitkomt en dan zich afvraagt ‘wat moet ik hier nu mee ?’ Niet in alle situaties kunt u zich richten tot die kennis of familielid die u wel eens helpt met zulke situaties en niet altijd is het probleem dat u ervaart het waard om dit tegen betaling te laten oplossen door een computerwinkel. In zulke situaties kunt u overwegen om dit voor te leggen aan een (mede)lid van de HCC bijvoorbeeld op de vaste avond bijeenkomst van de lokale HCC afdeling.
Elke lokale afdeling heeft een homepage waarop u kunt volgen wanneer deze vaste bijeenkomsten zijn en kunt u bijna altijd ook informatie halen over lezingen, welke werkgroepleden verbonden zijn aan de lokale HCC afdeling en wat er aan faciliteiten beschikbaar is op deze bijeenkomsten. Zo kunt u voor de afdeling Veenendaal vallende onder HCC Utrecht terecht op de site: www.hcc-veenendaal.nl
Zoals gezegd, wij zijn er voor iedereen die hulp of advies nodig heeft bij een pc- of ander hardware gerelateerd probleem. Vanzelfsprekend is er ook kennis aanwezig over allerlei soorten software en kunt u altijd hulp krijgen bij problemen of assistentie voor bepaalde zaken die u wellicht niet voor elkaar krijgt waarvan u weet dat dit met die bepaalde software wel zou moeten kunnen. Uiteraard zijn wij er als werkgroepleden voor u maar vaak zult u ook zien dat in de ongedwongen sfeer de bezoekers zelf ook elkaar prima (kunnen) helpen.
Inderdaad, er zijn ook mensen die niet komen voor een lezing of om een probleem opgelost te krijgen maar juist de gezelligheid van gelijkgestemden zoeken. Er is bij ons ook altijd een leeshoek aanwezig met de actuele en wat oudere uitgaven van de meest bekende computer tijdschriften en er is altijd een zitplek en een goede kop (gratis) koffie te krijgen.
Een door ons niet te missen observatie is dat er bijna geen jongeren aanwezig zijn op de maandelijkse bijeenkomsten en dat we voornamelijk in het gezelschap zijn van laten we zeggen 45 plussers. Op zich natuurlijk logisch want jongeren hebben al vanaf heel jonge leeftijd dagelijks contact met en maken gebruik van een pc. Al heel snel ontwikkelt zich dus bij deze groep een affiniteit en een gevoel van comfort en gemak in het gebruik van de pc en hier aan gerelateerde zaken. Als zij al iets niet weten, is er altijd wel iemand in hun vriendenkring die ze verder kan helpen.
De wat ouderen onder ons komen wel op de maandelijkse bijeenkomst en stellen ook hun vragen of vragen om hulp maar wij zijn er van overtuigd dat er veel meer 45 plussers eigenlijk met vragen of problemen zitten. Die mensen komen daar niet mee naar voren op bijvoorbeeld onze bijeenkomsten. Vaak wachten zij tot iemand over de vloer komt die kan helpen, brengen de pc naar een computerwinkel of doen zelfs helemaal niets aan het probleem. Dat is dus jammer en onnodig want wij willen graag iedereen helpen met het oplossen van al of niet lastige situaties in het gebruik van de pc, andere hardware en zelfs software. Daarbij kijken wij niet meteen naar zaken als: ‘is meneer/mevrouw wel of niet Hcc lid’ of ‘heb ik hem/haar vorige keer ook al niet een half uur hiermee geholpen en nu komt hij/zij hier alweer mee’. Hoe vaker u komt hoe leuker dit voor ons en waarschijnlijk ook voor u is. U zult uiteraard niet altijd problemen hebben maar komt u ook wel eens voor de sfeer en de kans dat u met de door u opgedane kennis en ervaring ook weer anderen kunt helpen. Onze ervaring is dat dit altijd een goed gevoel geeft en het is ook wel eens leuk om thuis aan anderen te kunnen vertellen dat u iemand geholpen heeft terwijl men dit wellicht niet meteen van u verwacht zou hebben.
Nu zult u misschien denken dat een u probleem heeft waarvan u niet zeker bent of wij dit wel of niet kunnen oplossen omdat u niet kunt inschatten wat voor kennis er voor handen is. Daarom nu een aantal voorbeelden om u een idee te geven waaraan u kunt denken:
- U kunt met uw pc prima op internet komen maar krijgt een Skype gesprek met een kennis of familielid (in het buitenland) niet voor elkaar.
- U kunt wel e-mail ontvangen maar het versturen lukt niet.
- U bent wel in staat om met uw digitale camera foto’s te maken maar het filmen met dit toestel lukt niet.
- U heeft iets gedownload maar u weet niet waar dit op uw pc opgeslagen is of u krijgt een ingepakt bestand niet uitgepakt.
- U heeft bepaalde beveiligingssoftware (firewall, anti-virus, anti-spyware) wel geïnstalleerd maar u weet niet of u iets mist waardoor er toch nog problemen kunnen voordoen.
- U heeft een draadloze modem in gebruik maar deze stuurt het signaal onbeveiligd ‘de wereld in’ of u twijfelt of uw pc contact maakt met uw draadloze modem of die van de buren.
- U heeft uw eerste homepage gemaakt maar weet niet hoe u deze daadwerkelijk op het internet geplaatst krijgt of dit lukt niet.
Zo maar een aantal heel gewone dingen waar een ieder van ons mee in de problemen kan komen en waar u wellicht onnodig mee blijft zitten terwijl u dit bij de HCC kunt (laten) oplossen. Uiteraard zijn wij niet onfeilbaar. Niet alles krijgen we opgelost maar omdat de samenstelling van de werkgroepleden en de bezoekers van afdeling Veenendaal zo divers is in samenstelling en mate van interesses en ervaring, moet er eigenlijk altijd wel een oplossing voor uw situatie zijn.
Dit alles is dus te ervaren en te verkrijgen bij de HCC of dit nu de landelijke, regionale of lokale tak is. Hoe groter de groep des te leuker is het om te werken met computers, hardware en software. Daarom is de insteek altijd dat we u graag belangeloos helpen maar dat we ook graag zien dat u ook HCC lid wordt zodat het voortbestaan van de grootste groep hobbymatige computergebruikers gewaarborgd kan blijven. We zien u dus graag op onze vaste maandelijkse bijeenkomst en hopen dat u ook deel wilt gaan uitmaken van de HCC zoals deze al jaren bestaat en functioneert.
U bent van harte welkom. Mocht U vragen, opmerkingen of suggesties hebben laat het ons dan weten op de avond of via ons forum.
HCC werkgroep Veenendaal is tegenwoordig ook op Hyves terug te vinden.
|